Automašīnas apkopes padomi, kā uzturēt to vislabākajā stāvoklī

Automašīnas apkopes padomi, kā uzturēt to vislabākajā stāvoklī

Jūsu automašīna ir tā, kas jūs ātri nogādās vēlamajā galamērķī. Turklāt jūsu transportlīdzeklis ir ilgtermiņa ieguldījums, un jūs noteikti vēlaties, lai jūsu automašīna būtu tās naudas vērta, ko tajā ieguldījāt, kad to iegādājāties. Bet, ja jūs esat auto entuziasts, jums, iespējams, ir atšķirīgs priekšstats par savu automašīnu.

Tā ir taisnība, kad cilvēki saka: “Jūsu automašīna kalpos jums pareizi, ja jūs to pareizi kopjat”, kas nozīmē, ka automašīnas uzturēšana jums ilgtermiņā būs izdevīga.

Padomi par automašīnu apkopi

Runājot par automašīnu tehniskās apkopes padomiem, ir divas lietas: viens veids ir apkope, ko veic pēc tam, kad kaut kas ir sabojājies vai ir jāmaina, bet otru veidu sauc par profilaktisko apkopi, kas ir labākais variants no abiem. Jūsu automašīnā ir visi mērinstrumenti, lai jūs varētu zināt, kad ir laiks nomainīt eļļu, pārbaudīt eļļas spiedienu un un citas lietas.

 Jūsu automašīna sastāv no tūkstošiem dažādu sastāvdaļu, kuru izmēri un funkcijas atšķiras. Ir dažas lietas, kuras varat pārbaudīt un izdarīt ar kaut mazām zināšanām, kamēr ir dažas lietas,kas jārisina mehāniķim.

Šeit ir 7 automašīnu apkopes padomi, sākot no vienkāršām lietām līdz tehniskākām situācijām:

  1. Pārbaudiet gaisa filtru

Gaisa filtrs ir viens no visvienkāršākajiem, taču būtiskākajiem komponentiem automašīnā. Lai arī pašam filtram nav liela nozīme, tā darbam ir izšķiroša nozīme, lai automašīna darbotos vienmērīgi. Jūsu automašīna, braucot, pastāvīgi ievelk gaisu no atmosfēras, lai sajauktu to ar degvielu. Atmosfēras gaiss noteikti nav 100% tīrs, tāpēc gaisa filtra uzdevums ir pirms gaisa nokļūšanas maisījumā izfiltrēt netīrumus un gružus no tā, pretējā gadījumā jūsu automašīna nedarbosies tik vienmērīgi. Tādējādi jūsu gaisa filtrs pastāvīgi darbojas, jo jūsu motors darbojas un laika gaitā tas mēdz kļūt netīrs. Tāpēc ir saprātīgi bieži pārbaudīt gaisa filtru un tīrīt vai mainīt to atbilstoši tā stāvoklim.

  • Pārbaudiet automašīnas akumulatoru

Automašīnu apkopes padomos šis ir viens no kritiskākajiem. Jūsu automašīnas akumulators darbina visas elektriskās sistēmas, apgaismojumu un, pats galvenais, dod spēku jūsu startera motoram, lai darbinātu motoru, kad jūs pagriežat atslēgu. Ja akumulators nav labā stāvoklī, jūs, iespējams, galu galā kaut kur iesprūstat, jo automašīnu nevarēs iedarbināt. Tāpēc ir prātīgi pārbaudīt un mainīt automašīnas akumulatoru pēc 2–3 gadiem. Šajā laika posmā jums regulāri jāpārbauda akumulatora šķidruma līmenis, ja tas ir skābes akumulators.

  • Pārbaudiet un savlaicīgi nomainiet motoreļļu

Jūsu automašīnas dzinējs ir atkarīgs no eļļas, tādējādi motora iekšējo detaļu un pārnesumu kalpošanas laiks ir atkarīgs no eļļas. Katrā automašīnas apkopes padomu grāmatā būs ietverta savlaicīga eļļas maiņa. Automašīna, kurai ir maz eļļas, galu galā sabojājas, un tai būs nepieciešams lielāks remonts ar lielām izmaksām. Dažreiz pat pats motors ir jāpārveido. Ir svarīgi pārbaudīt motora eļļas stāvokli. Ja pamanāt, ka eļļa ir ieguvusi melnu krāsu, ir pienācis laiks to mainīt. Nomainiet eļļu arī pēc tam, kad eļļas tvertne ir nobraukusi jūdzes, kuras eļļas ražotājs minējis. Ja rodas eļļas noplūde, nekavējoties to labojiet.

4. Pārbaudiet un aizvietojiet aizdedzes sveces

Bieži vien automašīnu apkopes padomos aizdedzes sveces tiek ignorētas. Atkarībā no automašīnas modeļa automašīnā var būt 4 vai vairāk aizdedzes sveces. Aizdedzes sveces aizdedzina gaisa un degvielas maisījumu jūsu motorā, tāpēc laika gaitā tie uzkrāj oglekļa nogulsnes. Pēc tam oglekļa uzkrāšanās sāk ietekmēt aizdedzes laiku un dzirksteles kvalitāti, kas tieši ietekmē jūsu piedziņu. Pēc aptuveni 50 000 līdz 80 000 jūdzēm jums jāpārbauda aizdedzes sveces. Ja jūsu mehāniķis iesaka tās nomainīt, nomainiet tās visus, nevis tikai tās, kurām ir lielāka nodiluma pazīme.

5. Pārbaudiet un uzturiet pareizo riepu spiedienu

Vēl viens svarīgs automašīnas apkopes padoms – šis faktors tieši ietekmē komforta līmeni un braukšanas kvalitāti. Pareiza transportlīdzekļa kontrole nodrošina pareizo gaisa spiedienu riepās, kas ir aptuveni 30 PSI. Pareizs spiediens ļaus riepām vienmērīgi saķerties ar ceļu un pēc tam lēnāk un vienmērīgāk nodilt. Arī pārāk augsts vai zems spiediens radīs pārmērīgu spiedienu uz balstiekārtām, lai izvairītos no šīm problēmām, ir regulāri jāpārbauda visu 4 riepu spiediens pēc katra brauciena.

6. Pārbaudiet savu bremžu sistēmu

Neatkarīgi no tā, kur meklējat automašīnu apkopes padomus, bremžu sistēmas uzturēšanai tur vajadzētu būt. Automašīnas bremzēšana ir viens no kritiskākajiem faktoriem, kas kontrolē jūsu transportlīdzekli. Vienīgais veids, kā jūs varat palēnināt automašīnas darbību vai apturēt to, ir caur automašīnas bremžu sistēmu, kurai vajadzētu būt vislabākajā stāvoklī, jo tas ir drošības jautājums. Ja runa par bremzēm – nekad nežēlojiet naudu! Labāk ir bremzes pārbaudīt reizi mēnesī vai vismaz reizi 3 mēnešos, ja braucat bieži.

7. Pārbaudiet citu šķidrumu līmeni automašīnā

Mēs runājam par transmisijas šķidrumu un dzesēšanas šķidrumu jūsu automašīnā. Visi šie šķidrumi ir tikpat svarīgi jūsu motoram kā motoreļļa. Transmisijas eļļa ir būtiska transmisijai, cik motoreļļa ir svarīga motoram. Dzesēšanas šķidrums veic darbu, lai uzturētu motora temperatūru. Tādējādi visiem šiem šķidrumiem vajadzētu būt pietiekamā daudzumā, un, ja rodas noplūde, tas jārisina pēc iespējas ātrāk.