Kā droši pacelt savu automašīnu

Kā droši pacelt savu automašīnu

Acīmredzamākais iemesls automašīnas pacelšanai ar domkratu ir riepas maiņa, taču citi darbi, piemēram, bremžu pārbaude, var iespēja nokļūt zem automašīnas, arī var būt iemesls šai darbībai. Pirms automašīnas celšanas domkratā, ievērojiet šādus drošības pasākumus:

 1. Izmantojiet domkratu tikai, lai paceltu automašīnu, nekad neturiet to tajā ilgu laiku.
 2. Kad strādājat zem automašīnas, izmantojiet domkratu statīvus. Cilvēki ir saspiesti līdz nāvei, kad uz tiem nokrita nepareizi nostiprināti transportlīdzekļi.
 3. Nekad nepaceliet automašīnu, nenobloķējot riteņus, lai tā nenokristu. Izmantojiet ķieģeļus, koka ķīļus vai metāla riteņu paliktņus, lai bloķētu riteņus automašīnas galā, kas netiek pacelts.
 4. Ja maināt riepu un jums nav, ar ko nobloķēt riteņus, novietojiet automašīnu pie apmales. Tas, iespējams, traumēs jūs, ja automašīna nokritīs no domkrata, bet vismaz nevainīgiem autobraucējiem un gājējiem nebūs jātiek galā ar bēguļojošu transportlīdzekli bez vadītāja!
 5. Nekādā gadījumā nemainiet riepu uz automaģistrāles vai šosejas. Zvaniet ceļu dienestam vai automašīnu asociācijai vai pakariet baltu lupatu vai baltu papīra gabalu no vadītāja sānu loga un gaidiet, kamērkāds ieradīsies jums palīgā.
 6. Vienmēr novietojiet transportlīdzekli uz līdzenas zemes, pirms to paceļat.
 7. Pirms automašīnas pacelšanas novietojiet automašīnu stāvvietā  un ieslēdziet stāvbremzi.

Kad esat ievērojis visus drošības pasākumus, veiciet šīs darbības, lai transportlīdzekli paceltu domkratā:

 1. Novietojiet domkratu zem transportlīdzekļa daļas, ar kuru tam vajadzētu saskarties un pacelt. Ja jūs izmantojat domkratu statīvus, novietojiet tos pie domkrata.
 2. Ja nepareizi ievietojot domkratu, jūs varat salauzt automašīnu. Lai atrastu pareizo domkrata novietošanas vietu konkrētajam transportlīdzeklim, skatiet īpašnieka rokasgrāmatu. Ja jums nav rokasgrāmatas, vaicājiet izplatītāja servisa nodaļai parādīt pareizo izvietojumu.
 3. Paceliet transportlīdzekli, izmantojot domkratu. Ja jums ir šķērveida domkrats, ievietojiet stieni vai uzgriežņu atslēgu virs kloķa un pēc tam kloķējiet. Ja jums ir hidrauliskais domkrats, novietojiet rokturi vajadzīgajā vietā un sūknējiet augšup un lejup.
 4. Novietojiet domkratu statīvus zem transportlīdzekļa netālu no vietas, kur domkrats tam pieskaras. Paceliet statīvus, līdz tie ir pietiekami augsti un nofiksējiet tos vietā. Nolaidiet domkratu, līdz transportlīdzeklis atrodas uz domkrata statīviem.
 5. Kastu, akmeņu vai ķieģeļu aizstāšana domkratu statīviem ir ļoti bīstami. Viņi var izslīdēt vai salūzt, kamēr atrodaties zem automašīnas. Ar domkratu var rīkoties tāpat, tāpēc noteikti iegādājieties domkratu statīvu pāri un novietojiet tos bagāžniekā.
 6. Nedaudz velciet transportlīdzekli, lai pārliecinātos, ka tas droši atrodas uz domkratu statīviem. Pēc tam noņemiet domkratu.
 7. Kad esat pabeidzis noņemiet statīvus un nolaidiet transportlīdzekli uz zemes. Ja izmantojat šķērveida domkratu, vienkārši pagrieziet kloķi pretējā virzienā. Ja izmantojat hidraulisko domkratu, izmantojiet stieni, lai pagrieztu spiediena samazināšanas vārstu. Domkrats pārējo darbu veiks jūsu vietā.