Kā nomainīt automašīnas eļļu

Kā nomainīt automašīnas eļļu

Ja vien nav iespējams sasniegt automašīnas eļļas filtru un / vai eļļas iztukšošanas aizbāzni, jūs varat ietaupīt naudu, pats mainot eļļu un eļļas filtru (automašīnas rokasgrāmatā jums vajadzētubūt rakstītam, cik daudz eļļas iegūt un cik bieži mainīt eļļu). Lai iemācītos mainīt eļļu, jums nav jābūt mehāniķim – tas vienkārši prasa spēju identificēt noteiktas automašīnas detaļas un iegādāties pareizo aprīkojumu, lai veiktu šo darbu. Raugoties no augstākā līmeņa, eļļas maiņas process ietver dažas procedūras, tai skaitā: esošās eļļas izvadīšanu no motora, noteiktu iekārtu nomaiņu (t.i., eļļas filtru), eļļas pievienošanu, pārliecināšanos, ka nav noplūdes, un kvalitātes pārbaudi. Ja neesat pārliecināts, vai ir jāmaina automašīnas eļļa, vispirms pārbaudiet transportlīdzekļa eļļas līmeni.

Lai sāktu veikt eļļas maiņu, 2 vai 3 minūtes iesildiet motoru, lai tā sabiezētu un varētu viegli izplūst no motora. Jūs nevēlaties, lai motors būtu tik karsts, ka pats apdedzinaties. Izslēdziet motoru, kad tas ir nedaudz silts.

Pēc tam veiciet šīs darbības, lai mainītu automašīnas eļļu:

 1. Apskatieties zem automašīnas, lai atrastu aizbāzni.

Drenāžas aizbāznis ir liels uzgrieznis vai spraudnis, kas atrodas zem eļļas tvertnes motora apakšā. Ja jūs nevarat viegli sasniegt savu eļļas iztukšošanas aizbāzni, jums būs vai nu jāpārmeklē automašīnas apakšdaļa, lai to sasniegtu, vai arī jāpaceļ auto ar domkratu.

 • Novietojiet trauku zem eļļas iztukšošanas aizbāžņa.

Jūs vēlaties, lai šī tvertne notvertu eļļu, tāpēc pārliecinieties, lai tā ir pietiekami liela.

 • Atskrūvējiet eļļas iztukšošanas aizbāzni.

Aizsargājiet savu roku ar lupatu vai dažiem papīra dvieļiem un esiet gatavs ātri noņemt roku malā. Tagad eļļa no jūsu dzinēja izplūst konteinerā.

 • Noņemiet vāciņu no eļļas iepildīšanas atveres dzinēja augšpusē un atskrūvējiet eļļas filtru, izmantojot uzgriežņu atslēgu, ja to nevarat izdarīt ar rokām.

Lai atskrūvētu filtru, pagrieziet to pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Filtrā būs eļļa, tāpēc, noņemot to, esiet piesardzīgs. Ja uz jūsu dzinēja paliek filtra gumijas blīvējuma paliekas, noņemiet tās.

 • Iztukšojiet eļļu no filtra traukā.

Kad filtrs ir tukšs, iesaiņojiet to avīzē un nolieciet malā, lai ar savu veco eļļu aizvestu to uz pārstrādes centru.

 • Atveriet jaunu eļļas pudeli un iemērciet tajā pirkstu.

Izmantojiet eļļu, lai samitrinātu starpliku jaunā eļļas filtra augšpusē.

 • Ieskrūvējiet jauno filtru dzinējā, kur atradās vecais.

Izpildiet filtra norādījumus vai viegli pagrieziet to ar roku, līdz tas “novietojas”, un tad pagrieziet to vēl trīs ceturtdaļas.

 • Noslaukiet ap vietu, kur iet eļļas aizplūdes spraudnis.

Veiciet šo darbību tikai pēc tam, kad visa eļļa ir iztukšota.

 • Nomainiet eļļas iztukšošanas aizbāzni un pievelciet ar regulējamu uzgriežņu atslēgu.

Ja jūsu automašīnā tiek izmantota eļļas iztukšošanas korķa blīve, pārliecinieties, ka vecā ir noņemta, un pirms aizbāžņa nomaiņas uzlieciet jaunu blīvi.

 1. Izmantojot piltuvi, visu svaigo eļļu, izņemot 1 ceturtdaļu, ielejiet eļļas iepildīšanas atverē.

Lēnām ielejiet, lai eļļai būtu laiks lēnām ieplūst.

 1. Nomainiet eļļas iepildīšanas vāciņu un darbiniet motoru 30 līdz 60 sekundes.

Pārbaudiet, vai nav noplūdes no eļļas iztukšošanas aizbāžņa un ap filtru.

 1. Izslēdziet motoru un nogaidiet 5 līdz 10 minūtes, līdz eļļa izdalās eļļas tvertnē, un pēc tam vēlreiz pārbaudiet eļļas līmeni.

Noņemiet eļļas mērstieni, noslaukiet to ar tīru, nepūšamu lupatu un ievietojiet to atpakaļ. Izvelciet to vēlreiz un pārbaudiet.

 1. Pakāpeniski nedaudz pievienojiet eļļu.

Pārbaudiet pēc katras pievienošanas, līdz sasniedzat mērstieņa līniju “Pilna”.

 1. Noņemiet trauku no transportlīdzekļa apakšas un dodieties testa braucienā.
 1. Ļaujiet eļļai atkal nostāvēties 5 līdz 10 minūtes, pēc tam vēlreiz pārbaudiet mērstieni.

Ja tas joprojām ir “Pilns”, jums ir izdevies!

Jūs esat veiksmīgi iemācījies, kā mainīt eļļu! Kā pēdējo soli atbrīvojieties no vecās eļļas, nogādājot to automašīnu detaļu veikalā vai citā eļļas pārstrādes centrā.