Kā pārbaudīt automātiskās pārnesumkārbas šķidrumu

Kā pārbaudīt automātiskās pārnesumkārbas šķidrumu

Ja jūsu automašīna vilcinās, kad automātiskā pārnesumkārba pārslēdz pārnesumus, pārbaudiet transmisijas šķidruma līmeni, pirms ļaujat kādam mehāniķim sākt runāt par jūsu transmisijas apkopi vai pielāgošanu, vai arī jums pārdod jaunu. Lai pārbaudītu automātiskās pārnesumkārbas šķidrumu, meklējiet mērstieņa rokturi. Transportlīdzekļiem ar aizmugurējo riteņu piedziņu tas ir paredzēts taisna dzinēja aizmugurē.

Šķidruma līmenis manuālajā pārnesumkārbā jāpārbauda ar transportlīdzekli uz pacēlāja, lai tehniķis varētu sasniegt spraudni transmisijas apakšā

Lai pārbaudītu automātiskās pārnesumkārbas šķidrumu, rīkojieties šādi:

  1. Izvelciet mērstieni.

Kad pārnesums ir neitrālā stāvoklī vai parkā un ir ieslēgta stāvbremze, ļaujiet dzinējam darboties. Izvelkot mērstieni, pārliecinieties, vai motors ir silts. (Neizslēdziet motoru.)

  • Pārbaudiet šķidrumu.

Iemērciet rādītājpirksta galu šķidrumā uz mērstieņa un berzējiet šķidrumu starp pirkstu un īkšķa galu. Pārnesumkārbas šķidrumam uz mērstieņa jābūt rozā krāsā un gandrīz dzidram. Ja tas izskatās vai smaržo sadedzināts vai tajā ir daļiņas, iztukšojiet un nomainiet šķidrumu.

  • Noslaukiet mērstieni ar tīru lupatu; pēc tam ievietojiet to atpakaļ un atkal izvelciet.

Ja transmisijas šķidrums ir dzidrs, bet nesasniedz mērstieņa līniju “Pilna”, izmantojiet piltuvi, un lejiet mērstieņa caurulē tik daudz transmisijas šķidruma, lai sasniegtu līniju. Nepārpildiet!

Ir vairāki transmisijas šķidruma veidi. Katrs no tiem ir paredzēts noteiktam automātiskās pārnesumkārbas tipam. Tā kā mūsdienās ir tik daudz dažādu transmisiju veidu, pārbaudiet īpašnieka rokasgrāmatu vai izplatīšanas vietu, lai uzzinātu, kāda veida šķidrums ir nepieciešams jūsu transportlīdzeklim.

Bojātai transmisijai un tikai zemā šķidruma daudzumam ir vienādi simptomi! Ja jūsu automašīna vilcinās, kad automātiskā pārnesumkārba pārslēdz pārnesumus, pārbaudiet transmisijas šķidruma līmeni, pirms ļaujat kādam mehāniķim sākt runāt par jūsu transmisijas apkopi vai pielāgošanu, vai arī jums pārdod jaunu. Acīmredzot transmisijas šķidruma pievienošana ir daudz lētāka nekā visas transmisijas sistēmas nomaiņa!