Traucējumu meklēšana automašīnai, ko nevar iedarbināt

Traucējumu meklēšana automašīnai, ko nevar iedarbināt

Vai jūs kādreiz domājāt par tām brīnišķīgajām dienām, kad jūsu automašīna neieslēgsies? Ja pēc automašīnas novietošanas atstājāt ieslēgtu apgaismojumu, radio vai kādu citu elektrisko ierīci, jūs zināt, kādas ir nepatikšanas: akumulators ir izlādējies. Protams, ir arī citi iespējamie iemesli, kuru dēļ jūsu automašīnu nevarēs iedarbināt.

Jūsu automašīna var netikt iedarbināta vairāku iemeslu dēļ. Šajā sarakstā ir aprakstīti visbiežāk sastopamie apstākļi un norādīts, kādas darbības jūs varat veikt, lai mēģinātu labot katru situāciju:

  1. Pagriežot atslēgu aizdedzē, automašīna “klusē”. Pārbaudiet akumulatora kabeļa savienojumus. Ja tie izskatās apklāti ar  ļoti korozijas, piespiediet skrūvgrieža galu (ar izolētu vai koka rokturi) starp savienotāju un spaili un pagrieziet, lai tas stingri ievietotos. Pēc tam mēģiniet iedarbināt motoru. Ja mašīna iedarbojas, jums ir jāiztīra vai jāmaina kabeļi.
  2. Automašīna rada klikšķi, bet nestartē. Šī skaņa parasti nozīmē izlādējušos akumulatoru. Ja nē, pārbaudiet, vai elektroinstalācija uz starteri un no tā nav vaļīga.
  • Automašīna kladzina, bet nesāks. Pārbaudiet sava dzinēja degvielas padevi. Ja tā ir pareiza, pārbaudiet, vai elektriskās dzirksteles nonāk pie jūsu aizdedzes svecēm.
  • Motors iedarbojas, bet ”apklust”. Ja jūsu automašīnā ir karburators, pārbaudiet karburatora noregulējumu. Ja jums ir degvielas iesmidzināšana, jums būs nepieciešama profesionāla palīdzība.
  • Automašīna nestartēs lietainās dienās. Pārbaudiet, vai izplatītāja vāciņā nav mitruma. Ja atrodat mitrumu, no degvielas uzpildes stacijas iegādājieties kādu mehāniķu šķīdinātāju – viņi to izmanto automašīnu detaļu tīrīšanai. Lai iztvaikotu jebkāds mitrums sadalītāja vāciņā, apgrieziet vāciņu otrādi un tajā ielejiet vai izsmidziniet kādu šķīdinātāju. Pēc tam pēc iespējas labāk nosusiniet vāciņu ar tīru lupatu un nomainiet to.
  • Automašīna nestartēs aukstos rītos. Transportlīdzekļiem ar karburatoriem pārbaudiet droseli. Vai tas ir slēgts? Vai tas atveras? Ja jums ir degvielas iesmidzināšana, jums būs nepieciešams profesionālis, kurš diagnosticēs palaišanas problēmas.
  • Paātrinājuma laikā motors vilcinās. Pārbaudiet akseleratora sūkni karburatorā (ja tāds ir), aizdedzes sveces un sadalītāju.